Kontakt

34-500 Zakopane, Bachledy 4a

Strona wykonana przez: iQHotel.pl

restauracja zakopane
restauracja zakopane
restauracja zakopane

Wigilia Zakopane od lat cieszy się popularnością pośród osób zamieszkujących odległe regiony naszego kraju. Możliwość przeżywania Świąt Bożego Narodzenia pośród górskich szczytów sprawia, iż wspólny posiłek nabiera zupełnie innego smaku.

Wigilia Zakopane

Każdy, kto marzy o prawdziwej góralskiej wigilii powinien jeszcze dzisiaj zarezerwować pobyt w Zakopanem. Uznane za zimową stolicę Polski miasto posiada bogatą ofertę turystyczną, w której skład oprócz noclegu wchodzą dodatkowe atrakcje, pośród których największą popularnością cieszą się góralskie kuligi z pochodniami oraz występy miejscowych muzyków, którzy od pokoleń kultywują dawne tradycje Podhala.

restauracja zakopane
restauracja zakopane
restauracja zakopane

Wigilia Zakopane to nie tylko możliwość spędzenia w rodzinnym gronie klimatycznych świąt Bożego Narodzenia, ale i poznania tradycji, jakie od pokoleń kultywowane są wyłącznie na tym terenie. Któż z nas w rodzinnym domu przed modlitwą wigilijną stawia w kącie snopek owsa, albo zawiesza podłaźniki, czyli świerkowe drzewka skierowane czubkiem w dół? Kto słyszał o góralskich podłazach, a także przebieraniu młodzieży za pastuszków, którzy nawiedzają wszystkie domy w okolicy i śpiewając kolędy zbierają zaskórniaki?

Wigilia Zakopane – powody, dla których warto skorzystać z oferty

Wigilia Zakopane to wystawna składająca sie w dwunastu dań kolacja, której uzupełnienie stanowi koncert kolęd w wykonaniu góralskiej kapeli. Każdą wigilię Zakopane rozpoczyna dzielenie się opłatkiem wszystkich zgromadzonych wokół wigilijnego stołu. Wspólne składanie życzeń buduje poczucie wspólnoty, a także otwiera zgromadzonych gości na wspólne przeżywanie świąt. W trakcie uroczystej wieczerzy na stole kolejno pojawiają się w zależności od indywidualnych preferencji zgromadzonych aromatyczna, pachnąca lasem zupa grzybowa i tradycyjny polski barszcz czerwony z uszkami. Pośród dań głównych wigilia Zakopane proponuje smażonego karpia, a także tęczowego pstrąga z pieca. Pierogi z kapustą wylepiane przez seniorkę rodu charakteryzuje niepowtarzalny smak, natomiast  kompot z suszonych owoców niejednego przeniesie do czasów dzieciństwa.

Wigilia Zakopane do doskonały sposób na niebanalne spędzenie Świąt Bożego Narodzenia. Możliwość uczestnictwa w góralskiej pasterce powinna wynagrodzić długie godziny spędzone w samochodzie, natomiast długi spacer wzdłuż jednego z udostępnionych przez Tatrzański Park Narodowy szlaków, podczas którego można spotkać nie tylko sarny, ale i kozice powinien pomóc w nabraniu sił podczas pierwszego dnia świąt. Przyjeżdżając do Zakopanego z dziećmi można być pewnym, iż spędzony tu czas będą wspominać przez wiele lat. Niezwykła aura jaka rozpościera się nad miastem w święta sprawia, iż wielu spośród tych, którzy chcieli uczynić z wigilii w Zakopanem jednorazową przygodę, powraca tu z sentymentem od lat, nierzadko zaprzyjaźniając się z właścicielami pensjonatów. Wigilia spędzona w Zakopanem to propozycja przeżycia niezapomnianych chwil pośród oprószonych białym śniegiem gór w towarzystwie prawdziwych górali, którzy z uśmiechem na twarzy opowiedzą o tym jak dawniej wyglądały święta